środa, 24 grudnia 2014

Big Active- zdrowo i smacznie!

Zbierałam się do tej recenzji już jakiś czas. Wiecie, że przetestowałam 3 rodzaje herbat Big Active, a dziś podzielę się z Wami opinią o jednej z nich. 
Panie i Panowie przedstawiam Herbatę Zieloną z Pigwą + Granat!

Kilka słów od Producenta
Intrygująco inna herbata zielona z dodatkiem owoców i płatków kwiatów, aromatyzowana, ekspresowa. Kolorowa kompozycja zwiniętych listków herbaty, suszonych owoców i płatków kwiatów została zamknięta wewnątrz przezroczystej saszetki Look bag. Dzięki temu na Twoich oczach listki rozwiną się odkrywając przed Tobą jakość i pełnię swojego smaku.

Nasza filozofia

Odkryj świat, poznaj potęgę natury i wyraź siebie wybierając Big- Active. Towarzyszymy Ci w poszukiwaniu nowych doświadczeń, tego co autentyczne i prawdziwe. Realizujemy się tworząc różnorodne, herbaciane mieszanki, którym nadajemy indywidualny charakter. Wyrusz własną drogą i odkryj w śród nich to, co lubisz!
Składniki: herbata zielona (84,5%), skórka pomarańczy, aromaty, owoc pigwy (2%), granat (2%), płatki kwiatu słonecznika (1,5%).
Sposób pakowania: herbata pakowana w przezroczyste, przyjazne środowisku Look Bagi.
Waga netto: 34 g (20 torebek x 1,7 g)
Kraj pochodzenia herbaty: Chiny

Moja Opinia 
Jestem fanką zielonej herbaty! Jest zdrowa, a dodatkowo lubię wierzyć, że ma cudowne właściwości odchudzające:). Przyznaję jednak, że sceptycznie podchodzę do herbat w torebkach. Dobrze jest widzieć co się pije, a w torebkach często jest taki pył, że mam pewne obawy czy zawartość torebki faktycznie jest herbatą. Tu miłe zaskoczenie. W torebce faktycznie jest herbata liściasta. Widać nawet płatki kwiatu słonecznika i kawałki owoców.

Torebka to wygodna forma. Jeśli nie dysponujemy zaparzaczem, a nie lubimy jak nam fusy fruwają w napoju to jest to extra rozwiązanie (pod warunkiem, że w środku jest faktycznie herbata). Poza tym takie rozwiązanie ułatwia nam parzenie herbaty, 2-3 minuty i pozbywamy się torebki (nie wyrzucaj jej! Można śmiało ją użyć do zaparzenia kolejnej filiżanki zdrowego napoju). 
Saszetkę z herbatą zaparzamy 2-3 minuty w wodzie o temperaturze 90oC (woda osiągnie tą temperaturę w ok. 3-4 minuty po zagotowaniu) i już po chwili możemy cieszyć się naprawdę cudownym smakiem herbatki. Delikatnie "przebijający" się granat i pigwa nadają jej właściwości orzeźwiających, nie "zabijając" przy tym charakterystycznego smaku zielonej herbaty, a jedynie ją urozmaicając. Świetnie gasi pragnienie i odpręża. Napar cieszy nasze oko swoim kolorem. To wszystko dzięki płatkom kwiatu słonecznika. 
Cena takiej herbatki: ok 4 zł. Nie dużo prawda? Uważam, że warto po nią sięgnąć dla zdrowia i urody :) Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za zainteresowanie i pozostawiony komentarz :)